Ludobójstwo

II Międzynarodowe Forum"Przeciwko zbrodni Ludobójstwa" w Erewaniu - relacja Profesora Krzysztofa Jabłonki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDF Array Drukuj Array Email

Armenia - Ludobójstwo

poniedziałek, 09 maja 2016 18:06

Serdecznie zapraszamy na nasze comiesieczne spotkanie - 16 maja o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z profesorem Krzysztofem Jabłonką, który opowie o swojej podrózy do Armenii i szczegółach uczestnictwa w II Międzynarodowym Forum"Przeciwko zbrodni Ludobójstwa". W drugiej cześci spotkania omówimy tegoroczny wyjazd do Kut.
W drugiej cześci spotkania Będziemy gościć księdza Prałata Józefa Maja, który opowie nam o swojej misji do Syrii i Libanu.
Na koniec omówimy tegoroczny wyjazd do Kut.
Zapraszamy - Fundacja Armenian Foundation
Miejsce spotkania: Mazowiecki Instut Kultury ul. Elektoralna 12 w Warszawie
 

KONCERT ZESPOŁU KAIROS w WARSZAWIE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDF Array Drukuj Array Email

Armenia - Ludobójstwo

czwartek, 14 kwietnia 2016 12:52

22 kwietnia 2016 r.o godz. 19.30 Ambasada Republiki Armenii w Polsce organizuje koncert Męskiego Zespołu Wokalnego "Kairos" poświęcony Pamięci Ludobójstwa Ormian. W programie: Fragmenty liturgii ormiańskiej w opracowaniu Komitasa, polska muzyka dawna i współczesna (m.in Mikołaj z Radomia, Andrzej Nikodemowicz), śpiewy cerkiewne oraz ormiańskie pieśni ludowe i obrzędowe ( w wykonaniu solisty Aszota Martirosyana).
Wejście na koncert - za zaproszeniami - zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny 696586108.
ZAPRASZAMY
   

Stoisko Ministerstwa Kultury Republiki Armenii na Warszawskich Targach Książki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDF Array Drukuj Array Email

Armenia - Ludobójstwo

piątek, 15 maja 2015 07:34

Ministerstwo Kultury Republiki Armenii ma swoje stoisko- D2/16 na Warszawskich Targach Książki. Wśród prezentowanych książek znaleźć można m.in.  publikacje dotyczące 100 rocznicy Ludobójstwa Ormian. Istnieje również możliwość spotkania z Julią Konieczną, autorką ilustracji do książki "I Heard the Bulbul Sing" autorstwa Jonathana Webstera.
Książka wydana jest w dwóch językach - ormiańskim i angielskim. Jest to pięknie ilustrowana książka z gatunku fikcji historycznej. Szczegóły dotyczące książki dostępne na stronie http://www.fundacjaormianska.pl/stoisko-ministerstwa-kultury-republiki-armenii-na-warszawskich-targach-ksi-ki/
   

WARSZAWSKIE OBCHODY 100 ROCZNICY LUDOBÓJSTWA ORMIAN

Uwaga, otwiera nowe okno. PDF Array Drukuj Array Email

Armenia - Ludobójstwo

czwartek, 23 kwietnia 2015 19:45

Niniejszym informujemy, że dnia 24 kwietnia 2015 roku o godzinie 14:30 w Warszawie, odbędzie się Marsz Milczenia z plakatami oraz ormiańską flagą, a także flagami państw, które przyznały i potępiły pierwsze ludobójstwo w historii XX wieku dokonane na Ormianach. Marsz rozpocznie się pod Kościołem p.w. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie (adres: ul. Zygmunta Modzelewskiego 98a), a zakończy się pod Ambasadą Republiki Tureckiej (adres: ul. Antoniego Malczewskiego 32), gdzie wygłoszone będą przemówienia.
W tym samym dniu o godz. 17:30 przy Chaczkarze, w skwerze Ormiańskim w parku Sadyba w Warszawie, po minucie milczenia odmówiona zostanie modlitwa. Następnie przemówią przedstawiciele środowisk społecznych i politycznych, po czym zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze.
Tego samego dnia o godz. 19:30 w Warszawie, po raz drugi z zapalonymi zniczami, z flagami i transparentami w marszu milczenia uczcimy pamięć ofiar ludobójstwa. Rozpocznie się on pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu i zakończy przy Kościele Św. Anny (adres: Krakowskie Przedmieście 68).
Կոչ ենք անում Լեհաստանում բնակվող բոլոր հայերին՝ մասնակցելու 2015 թվականի ապրիլի 24-ին, Վարշավայում կատարվելիք արարողություններին
ՎԱՐՇԱՎԱ (24.04.2015) Ժամը 14:30-ին՝ լռության երթ՝ ցուցապաստառներով և Հայաստանի ու բոլոր այն երկրների դրոշներով, որոնք ընդունել ու դատապարտել են 20-րդ դարասկզբին տեղի ունեցած առաջին՝ Հայոց ցեղասպանությունը: Երթի սկիզբը՝ Matki Bożej Anielskiej եկեղեցու մոտից (հասցե՝ ul. Zygmunta Modzelewskiego 98a), ավարտը՝ Լեհաստանի Հանրապետությունում Թուրքիայի Հանրապետության դեսպանության մոտ (հասցե՝ ul. Antoniego Malczewskiego 32), որի առջև հնչելու են ելույթներ:
Ժամը 17:30-ին՝ Սադիբայի այգում՝ հայկական պուրակում տեղադրված Խաչքարի առջև, լռության րոպեից հետո՝ աղոթք: Այնուհետև հնչելու են ելույթներ: Ավարտին՝ մոմավառություն և ծաղիկների զետեղման արարողություն:
Ժամը 19:30-ին՝ երկրորդ երթ՝ մոմերով, դրոշներով ու ցուցապաստառներով: Երթի սկիզբը՝ Նիկոլայ Կոպեռնիկոսի արձանի մոտից (հասցե՝ Krakowskie Przedmieście), ավարտը՝ սուրբ Աննա եկեղեցու մոտ (հասցե՝ Krakowskie Przedmieście 68):
   

Spotkanie w 100. rocznicę Ludobójstwa Ormian w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDF Array Drukuj Array Email

Armenia - Ludobójstwo

wtorek, 21 kwietnia 2015 21:43

23 kwietnia (czwartek) 2015 r. o godz. 18.00  Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178 A zaprasza na spotkanie w 100. rocznicę Ludobójstwa Ormian. Gabriel Michalik będzie rozmawiał z p. Krzysztofem Jabłonką o tle historyczno-politycznym wydarzenia, percepcji w ówczesnym świecie, walce Ormian o uznanie prawdy o tamtej tragedii przez społeczność międzynarodową. Kamil Radzimowski zagra na najstarszym armeńskim instrumencie muzycznym – duduku.
Wydarzenie patronatem honorowym objęła Fundacja Ormiańska.