Książki

"Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczych" nominowane do nagrody im. Beaty Pawlak

Wśród książek nominowanych do Nagrody im. Beaty Pawlak 2013 znalazły się „Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczych” Krzysztofa Środy (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2012, s. 160 )
Pozostali nominowani to :
Adam Leszczyński, „Zbawcy mórz” (Wielka Litera);
Wojciech Górecki, „Abchazja” (Czarne);
Dorota Kozińska, „Dobra Pustynia“( WAB);
Andrzej Muszyński, „Południe” (Czarne);
Maciej Wasielewski, „Jutro przyjedzie królowa” (Czarne)
Nagroda imienia Beaty Pawlak przyznawana jest od 2003 roku za tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji opublikowany w języku polskim w okresie od 1 lipca poprzedniego roku do 30 czerwca bieżącego roku.

Więcej: "Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczych" nominowane do nagrody im. Beaty Pawlak

 

Poezja ormiańska - Seda Wermiszewa "BUNTOWNICZA CZUŁOŚĆ"

Nareszcie jest dobra wiadomość, wobec przygnębiającego stanu publikacji literatury ormiańskiej w naszym kraju - wielce pokrzepiająca. Wydawnictwo ADAM MARSZAŁEK kończy prace nad tomem poezji jednej z najbardziej interesujących poetek dwudziestowiecznej Armenii - Sedy Wermiszewej (już nie wspomnę, w czyim przekładzie). Autorka jest matką malarki Narine Zolian i wybitnego humanisty, wieloletniego rektora erywańskiego uniwersytetu Surena Zoliana. Można do niej odnieść jej własne słowa wypowiedziane pod adresem jednej z poetek współczesnych:
... wiersze te uwalniają nas z zamkniętego kręgu trywialności, płaskiego, jednowymiarowego postrzegania życia; zanurzają duszę w pierwotnym odczuwaniu swobodnej przestrzeni oraz zespolenia przeszłości z teraźniejszością – a zarazem są modlitwą o przyszłość...
Zamówienia, gdy się książka ukaże, będzie można kierować na adres księgarni internetowej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Prosimy tę radosną nowinę rozpropagować wśród możliwie największej liczby zainteresowanych. info: Jerzy Szokalski
   

Głosujmy na "Toast za przodków"

Radiowa "Trójka" ogłosiła plebiscyt na najlepszą książkę 2010 roku.
Wśród nominowanych znalazł się "Toast za przodków" Wojciecha Góreckiego. Jeżeli nie macie Państwo na tej liście swoich innych faworytów, będzie miło jeśli oddacie głos właśnie na tę książkę.

Głosować można na stronie: http://www2.polskieradio.pl/trojka/rdk/ankiety/
   

Nowa publikacja dr Łukasza Łotockiego

Ukazała się książka dr Łukasza Łotockiego pt. "Między swojskością a obcością? Imigranci z Armenii w Polsce". Publikacja ukazała się nakładem Instytutu Polityki Społecznej Umiwrsytetu Warszawskiego. Dostepna będzie w księgarniach naukowych.
 
   

Spotkania z Edgarem Hilsenrathem

Spotkania z Edgarem Hilsenrathem, autorem książki "Baśń o myśli ostatniej" (Więcej o książce na naszej podstronie "Aktualności")
Wspólnie z Kołem Zainteresowania Kulturą Ormian przy Krakowskim Oddziale PTL w Krakowie zapraszam na spotkania z Edgarem Hilsenrathem autorem "Baśni o myśli ostatniej".

Więcej: Spotkania z Edgarem Hilsenrathem

   

Strona 1 z 2